ТВОРЧА КУХНЯ

ЕМОЦІЙНИЙ ЛАНЦЮЖОК ТВОРІННЯ

Емоційний ланцюжок творіння

Сподіваюсь, у своєму житті ви робите багато речей творчо: готуєте нову страву, створюєте власноруч подарунок до свят, пишете оповідання, вірші, вигадуєте жарти, генеруєте робочі ідеї, навіть миєте посуд.

Процес творіння нового сам по собі має прекрасний вплив на людину, адже несе за собою масу емоцій. Робить вас живими. Надає відчуття авторства життя.

Але якщо завдання складне, чи надвелике і ризиковано відповідальне, щоб довести його до кінця, вам доведеться продиратися через довжелезний ланцюжок емоційних станів, половина з яких не дуже приємні по відчуттях.

Гляньмо, які емоції та думки виникають в багатьох людей під час занурення в творчий процес.

1. Це найкраща ідея у світі!

Коли ідея спадає вам на думку, вона підіймає настрій та підносить. Нова ідея, її виникнення позитивно позначається на психіці, ушляхетнює.

Той, хто коли-небудь вигадував щось нове, розуміє, які незвичайні емоції це за собою несе. Але до втілення нової ідеї іти ще далеко.

2. Це буде весело

Після осяяння приходить приємне усвідомлення того, що на вас чекає довга й дивовижна пригода. Ідею необхідно розвинути, інакше вона вийде сирою. На цьому етапі необхідно прибрати зайве й чітко сформулювати ідею.

3. Це складніше, ніж я думав(ла)

На цьому етапі настають перші труднощі. Навіть з'ясувавши об’єм, складність, спрямованість ідеї, легко заплутатися у творчому процесі та його практичному втіленні. Однак досі. усе це, як і раніше, викликає приємні емоції та нагадує гру.

4. Мабуть, попереду багато роботи

Тут з'ясовується, що для того, щоб грамотно втілити ідею в життя, необхідно пройти через кілька етапів.

5. Жах! Я не розумію що роблю

По суті, це перша серйозна складність. Перешкода, через яку проходять усі, хто брався за важке творче завдання.

У цьому суть будь-якої творчості: складно зрозуміти, чим усе закінчиться. І в цьому тумані доводиться блукати, поки щось не проясниться і не стане видно шлях назовні.

6. Та що ж це таке?

Нічого не виходить, ідея здається дурною, такою що неможливо виконати, і ви опиняєтесь я в глухому куті. Персонажі в романі починають суперечити самі собі, картина не несе ніякого сенсу, а пісня нагадує вже всім відомі пісні.

7. Ніби краще, але ще погано

Нарешті! Перші проблиски успіху. Шлях вперед стає більш прозорим, але все ще невідомо, як ним іти. Є певні результати: вам приймається рішення — будь-що-будь йти до фіналу.

8. Я хоча б чогось навчився

Ви багато попрацювали, у вас є майже готовий продукт, але він все одно не влаштовує. Однак це досвід, це вже краще, ніж нічого не робити взагалі.

9. Хм…

Залежно від складності проєкту період «Хм...» може зайняти від тижня до кількох місяців. Ви починаєте розуміти, що працює, а що ні, й головне — чому.

10. Почекай-но…

Туман зникає зі шляху і чітко видно обриси мети. Залишилось зробити фінішний стрибок.

11. Ого!

Етапи з дев'ятого по одинадцятий — це, власне, і є справжній творчий процес. Ви робите останнє зусилля, чітко розуміючи куди прагнете.

12. Мабуть, я буду цим пишатися!

Ця робота, одна з тих, якими я буду пишатися!

Коли ви перетнете «кінець», виникне буря емоцій: радість, гордість за себе, катарсис, наснага.

На цьому етапі реалізація вам здасться геніальною, навіть якщо це не так.

Але робота завершена і саме час її морально відпустити.

На звершення:

Що ж найскладніше у творчому процесі?

Наполегливість і вміння володіти своїми емоціями. Емоційний інтелект важливий для того, щоб у найважчі часи знати, коли здається що туман не розсіється, що ось-ось настане прозріння, наполегливість стане в пригоді, щоб рухатися далі незалежно від уявних перспектив. Ви просто рухаєтеся вперед, а там хай буде, що буде.

Вивчайте ці етапи й усвідомлюйте, на якому з них перебуваєте. Це допоможе зрозуміти, що труднощі неминучі і їх переживає кожен.

Творіть, ви не самі на цьому шляху.