ТРЕТІЙ НОМЕР

ТЕМНОВОЛОСА ДІВЧИНА

ПРОЗА
Темноволоса дівчина

Ні життя, ні щастя, ні розваг, ні дітей, ні ванної, ні чистої піжами, ні ранкової газети, ні прокидатися разом із нею, відчуваючи, що вона поряд і що ти не сам. Анічогісінько. Але якщо це все, що ти можеш взяти від життя, якщо ти нарешті знайшов це — то невже не можна переночувати хоча б одну ніч у справжньому ліжку?

Ти просиш неможливого. Ти просиш чогось абсолютно неможливого. І якщо ти справді кохаєш цю дівчину так, як кажеш, то краще кохай її якнайщиріше і хай буде хоча б щирим те, що не може бути тривалим. Чуєш?

Ернест Гемінґвей, По кому подзвін


* * *

Again I see you standing there watching me
Your gaze, those eyes are tantalizing openly
Inviting me to get close to you

Stratovarius, Black Diamond


Темноволоса дівчина в чорній футболці сміялася над вдалим жартом, а хлопець не міг відвести очей. Він дивився на неї, але не бачив її.

Він не бачив її подругою колишньої дівчини, після розриву з котрою досі щеміло серце, і котра сміялася разом з ними, «приміряючи» на себе желейки у вигляді очей. Він бачив сліпучу посмішку, він бачив блиск у очах, він бачив несамовите серце. А потім він побачив, як вона буде гарнішати і гарнішати, із кожним днем, із кожним місяцем, із кожним роком…але не з ним.


* * *


When the stars send gentle words I wish I could say
Then I hear your heart a thousand miles away

Beyond The Black, Pearl In A World Of Dirt


Темноволоса дівчина в небесно-блакитному платтячку експресивно розповідала чергову історію, а хлопець не міг зосередитися на словах. Він слухав її, але не чув.

Він не чув ганебних таємниць, котрі вона довірливо розповідала. Він чув, що вона називає його дуже важливим, він чув, що вона не уявляє, як буде без нього, він чув, що вона хоче бути з ним справжньою, а не дорослою. А потім він почув приголомшливу тишу, яка вічно буде супроводжувати ночі без неї.


* * *

Візьми мою руку,
І відчуй, як пульсує життя


Delia, Знайди мене

Темноволоса дівчина в спортивному костюмі під’їхала до вокзалу на велосипеді, а хлопець не міг повірити своїм очам. Він торкався її, але не відчував її.

Він не відчував її закоханою в іншого, хоча прекрасно про це знав. Він відчував тепло її почуттів, що вмить зігріло прохолодним вечором, він відчував її рішучість дочекатися з ним аж до самого відправлення нічного потяга, відчував її радість від того, що вона просто поруч. А потім він відчув обійми перед тим, як вона сяде в таксі в їх останній вечір разом.


* * *

Oh, I'll taste you in my mouth
My hunger for you makes me howl like a hound

Dreamtale, Secret Door


Темноволоса дівчина в білій уніформі обійняла його на прощання, а хлопець не міг не поцілувати її. Він відчув смак її губ, але не відчув її смаку.

Він не відчував смак її безпідставної образи, що призвела до рішення попрощатися. Він відчував смак її сміливості, що змусила її прийти, він відчував смак невисловлених слів, що рвалися з її грудей, він відчував смак небажання відпускати його. А потім він відчув смак її сліз, які стікали по його щоці, коли вони повільно танцювали, прощаючись востаннє.


* * *

Can you smell the scent of life
Up your head and see the light

Almôra, Hold On To Your Dreams


Темноволоса дівчина в темно-синій спідниці чекала його за дверима, а хлопець не міг стримати почуття. Він відчував її приправлений парфумами запах, але не відчував її запаху.

Він не відчував запаху її сумнівів, коли вона цілувала його. Він відчував запах п’янкогобажання, відчував запах чарівної ніжності, запах абсолютної довіри. А потім він відчув запах страху, з яким вона буде дивитися йому в очі під час їх рідких зустрічей віч-на-віч.


* * *

A truth awakens you can't be the enemy
You must be the love of my life then
My heart what's happening?
Something I don't understand
But I know for sure you're the one I love

Xiphea, The Cave Of The Golden Rose, Part 2 — A Truth Awakens


Настав час, і хлопець нарешті зрозумів. Він зрозумів: все, що серце побачило, що почуло, до чого доторкалося, що нюхало, що сприймало на смак, може означати тільки одне. І між мріями щоденно відчувати те, що підносило його до небес, і страхом того, що назавжди може скинути його в пекло, стоять лише декілька слів. Не сказавши їх, можна було б уберегти себе від гіркоти втрати, але, не промовивши їх, неможливо було б і отримати те, чого він жадав найбільше в житті.

І він, не вагаючись, вимовив ті слова так, як вимовляють те, що боїшся сказати, але про що не можна мовчати.


* * *

Come with me
It is not far anymore
Hear my voice
Let it ring, let it ring

Timo Tolkki's Avalon, I'll Sing You Home


Хлопець у світлих джинсах стояв мовчки, темноволоса дівчина була вражена. Вона не відчувала смаку легкого вітру, вона не відчувала запаху осіннього вечора, вона не відчувала землі під ногами, вона не чула співу пташок, вона не бачила сонячного світла. Всіма органами вона відчувала лише три прості слова, якими хлопець запропонував їй увесь свій світ.

— Я кохаю тебе, — сказав він.


* * *


And I will love you endlessly
And even when we die
You'll be there, by my side
Endlessly

Amaranthe, Endlessly


Десь там, нагорі, Бог з подивом спостерігав за цією сценою.

— От же ж відчайдух, — бурмотів він під ніс. — Він же не мав говорити цього в жодному разі. Ні тепер, ні потім, та і взагалі ніколи. Вона ж тепер просто розгублена, а от коли візьме себе в руки... Вона нізащо не буде з ним, я ж показав йому все, що його чекає, а він... Все одно сказав... Навіщо?

Бог устав з небесного трону і почав ходити туди-сюди, задумливо перебираючи бороду. Потім зупинився.

— Шкода його, звичайно, — промовив Бог в порожнечу. — З одного боку, він йолоп, раз поліз туди, куди не варто було лізти, а з іншого — його сміливість гідна поваги. Що ж, зробленого вже не повернеш, і нав’язати їй почуття я теж не можу, але можу зробити так, щоб його кохання було чистим і вічним, і коли в якомусь з наступних життів вони знову зустрінуться, його вистачить на них обох.

Бог подивився вниз, побачив, як вони гуляють в парку атракціонів, потім подивився на календар і сумно зітхнув.

— Саме так ми і вчинимо, — сказав Бог і плеснув у долоні.


* * *

And now I have just one more chance
Just one more lifetime to find new love
To you I say, I give you my all
As you catch me when I fall for you
All over again

Sōlborn, Catch Me When I Fall


Темноволоса дівчина глянула на хлопця, впіймала його посмішку, посміхнулася сама. Крадькома взяла його за руку і стиснула так, ніби ніколи не хотіла відпускати...

А потім відпустила.